Bosch Servis Bayraklı Ekibinden Öğrendiğim Bilgiler

Alman kalitesinin en önemli örneklerinden biri olan Bosch, her ne kadar dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olan ürünleri bizlere sunsa da, geçtiğimiz günlerde yaşamış olduğum Bosch bulaşık makinesi sorunu beni adeta çileden çıkarttı. Evimde büyük bir misafir kitlesi ağırladıktan sonra, ortaya tabi ki bir yığın bulaşık çıktı ve bu bulaşıkları halletmek için bulaşık makineme güzelce yerleştirdim. Güzelce deterjanını koydum ve her şey nizami bir şekilde bulaşık makinesini çalıştırdım. Ancak aradan bir süre geçtikten sonra bulaşık makinemin çalışmayı yarıda bıraktığını gördüm. Üstelik bir de ev halkına akşam yemeği hazırlamam gerekiyordu ve onlara bu yemeği sunabilecek ne çatalım, ne kaşığım, ne bardağım ne de tabağım vardı. Yani bu bulaşıkların acilen yıkanması gerekmekteydi.

Bulaşık Makinesinin Yoğun Kireç Altında Kaldığını Unutmayın
Bulaşık makinemin, bulunduğum bölgenin sularından ötürü yoğun bir kireç saldırısı altında olduğundan haberdar değildim. Bu nedenle her gün deterjanlara ve diğer yıkama ürünlerine önem vermeden, bulaşıklarımı yıkıyordum. Ancak zaman içerisinde makinemin yıkama performansının düştüğünü fark etmiştim ve bu durumun bir süre sonrasında kendiliğinden geçeceğini düşünmekteydim. Tabi ki işler bir süre sonra istediğim gibi gitmemeye başladı ve makinem bozuldu. Hemen Bosch Servis Bayraklı ile iletişime geçtim ve Bosch Bayraklı servisi dakikalar içerisinde evime geldi. Olayın nasıl olduğunu ve makineme yıkama sırasında ne gibi katkı maddelerimi verdiğimi söyledikten sonra, servis hemen kireçten şüphelendi. Tıpkı şüphelendikleri gibi olmuştu ve makinemin yıkamak için gerekli olan ana donanımları kireç nedeniyle fazlasıyla tıkanmıştı. Bu nedenle su akışı kesilmiş ve makinem de kendini korumaya almak için yıkamayı kesmişti.
bosch-servis-bayrakli

Kullandığınız Yıkama Deterjanlarına Dikkat Edin
Bulaşık makineleri, deterjan ve su karışımı oluştururken, bulaşıkları yıkama esnasında eğer kaliteli bir karışımla karşılaşmazlarsa, haliyle donanımlarda ciddi kalıntılar meydana geliyor. Bu kalıntıların deterjanın kötü olmasından ötürü ve suda yer alan kireç seviyesinin oldukça yüksek olmasından dolayı, herhangi bir şekilde kendiliğinden çıkması imkansızdır. Bu nedenle makinem yıkama donanımlarının bu kalıntılar ile dolmasından ötürü çalışmayı durdurdu. Ancak Bayraklı Bosch servisi, bulaşık makinemin donanımlarını eskisinden daha temiz bir hal getirdi ve makinem yeniden çalışabilir duruma geldi. Siz de Bosch Servis Bayraklı ile iletişime geçmek istiyorsanız, buraya tıklayabilirsiniz.
bosch-servis-izmir

Bulaşık Makinesi Sorunlarının Tek Çözümü Servislerdir.
Bulaşık makinemin bu duruma gelmesinden sonra, makinemi daha kullanamayacağımı düşündüm ve büyük bir paniğe kapıldım. Hemen kendi başıma çözümler üretmek için kolları sıvadım ama ne yaptıysam makinem çalışmadı. Evime gelen Bosch Servis Bayraklı ekipleri, biraz daha donanımları zorlamam durumunda makinemi bozabileceğimi ve bu gibi durumlar karşısında hemen onlarla iletişime geçmem gerektiğini dile getirdi. Ki iletişime geçtikten sonra kısa bir süre içerisinde evime intikal eden Bosch Bayraklı servisi, sorunu kısa süre içerisinde çözdü ve makinem eskisinden daha iyi oldu. Bu durum da bana herhangi bir sorun yaşarsam, Bosch Bayraklı servisi ile hemen iletişime geçmem gerektiği konusunda ders oldu.

Leave a Comment