Bu Sıcaklarda Klimayla Yaşadığım Zor Durum

Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz ben İzmir Çiğli’de yaşıyorum. Bizim buraları bilen bilir İzmir’e 20 km uzaklıkta güzel bir ilçedir. Bu yaz aylarının sıcağını da biliyorsunuz. Dereceler 40-45 leri göstermeye başladı. Evimde arçeliğin son çıkardığı klimalardan bir 24 lük vardı. Ama geçen bir voltaj düşüklüğü sırasında klimadan bir patlama sesi geldi ve daha sonra da bir daha çalıştıramadık. O sırada klimalarla ilgili hem servisleri aradım hem de araştırmalar yaptım şimdi size servisi aramadan önce yapmanız gerekenleri anlatmak istiyorum.

1- Klima Hiç Çalışmıyorsa
Genelde elektrik prizinde ve klima sigortasında sorun olduğu zaman klimanın çalışmaması normaldir. Klimanın sigortasını ve prizini elektrik olup olmadığıyla ilgili kontrol yapmalısınız. Eğer elektrik geliyorsa ama makine çalışmıyorsa klima kumandasını tekrar bir kontrol edin.
arcelik-servis-cigli

2- Klima Çalışıyor Ama Hava Üflemiyor
Klimanız çalışıyor ama normal verdiği performansı vermiyorsa klimanın ön kapağını açıp bir ön filtrelerin temizliğini kontrol edin. Eğer klima çalışıpta ısı vermiyorsa klima kumandasından set ayarlarını kontrol edip mode değerlerine bir bakın.
cigli-arcelik-servis

3- Klima Çalışıyor Ama Havayı Kesiyor
Klimanız normal aktif şekilde çalışmasına rağmen bazen kendi kendine durarak verdiği havayı kesmeye başladıysa klimanın üfleme ağızlarına bir bakın. Üfleme ağızlarının açık olmaması havayı kesiyor olabilir. Eğer klimanız evin içine su akıtmaya başlamışsa onun içinde klimanın gider borusunun tıkanıp tıkanmadığını kontrol edersiniz büyük olasılıkla gider borusu tıkanmıştır.
cigli-arcelik

4- Klima Arızası Bulma
Eğer klimanızın neden soğutmadığını, ısıtmadığını, sigorta attırdığını ve ses çıkardığını merak ediyorsanız ve verdiğim bilgilerden bir sonuca ulaşamadıysanız, Arçelik Servis Çiğli’yi arayın. Benim klimanın arızası için aradığımda çok hızlı bir şekilde geldiler. Özellikle sıcaklıkların bu derece yüksek olduğu bu günlerde servis hizmetinin bu kadar iyi olması beni açıkcası çok memnun etti. Klimanızın çalışmamasının bir çok nedeni olabilir benim söylediklerim sadece birkaç basit arızası eğer ben klimadan anlamam derseniz Arçelik Servis Çiğli, size yardım edecektir. Son zamanlarda o kadar çok teknik servis şikayeti duyuyorum ki bu dönemde böyle işini profesyonel yapan adamların olması çok sevindirici.

Leave a Comment