Çalışma Odası İçin Aydınlatma Modelleri

Çalışma odalarında sessizlik, dikkat dağıtmayan düzen, konfor ve aydınlatma çok önemli konulardan birisidir. Home Office odası dekoru hakkında gerekli bilgileri aldıktan sonra gerekli görülen eşyalarında alınması artık aydınlatma sisteminin de nasıl seçileceği konusuna gelmişsiniz demektir. Çalışma odası için aydınlatma modelleri son zamanlarda modern olarak üretiliyor olsa da bazen modern görünüme aldanıp odanın içerisini yeterince ışıklandıramadığımız bir gerçektir. Bir odanın ışığı eğer yetersiz derecede bir tarafı çok aydınlık, bir tarafı hafif karanlık gibi olursa sağlık sorunlarını da beraberinde getirecektir.

Çalışma odasının aydınlatma konusunda mobilyalar, duvar renkleri pencere sayısı gibi etkenler aydınlatma konusunda bazı sorunları ortaya çıkarabilir. Her daim bilgisayar başında olacağınızın ihtimalini vermiyoruz. Çünkü bilgisayar ekranının ışığını kendinize göre azaltıp, arttırabilirsiniz. Bu şekilde olduğunda oda içi aydınlatmanın pek bir önemi yok diyebiliriz. Ancak oda içerisinde dinlenmeniz gerekebilir, kitap okuyabilirsiniz, yazı yazabilirsiniz vs. detayları çoğaltabiliriz. Bizlerden tavsiye almak isterseniz eğer; odanız için lokal ışıklandırma sistemi kullanmanızdır. Çalışma masasına ışık önden gelmelidir. Arka taraftan ışık gelirse problem olur. Çalışma odasında tercih edilecek ışık renkli sarı ve tonlarında olmalıdır. Bu sayede göz yorulmasına karşı önlem almış olursunuz.

Akrobat model aydınlatıcılar kullanarak çalışma masanız üzerinden aydınlatmayı kapatabilir, ayarlayabilir olacağından ilk tercihleriniz arasında olmalıdır. Çalışma odası için aydınlatma modelleri son zamanlarda oldukça revaçta olduğu için karşınıza birçok model çıkacaktır.

Leave a Comment